ETS2: game day 54

Keďže nám začali prázdniny a podstatne viac času venujeme deťom, je na hranie sa času pomenej. A tak som herný deň 54 odjazdil ešte pred 3 týždňami a konečne som sa dostal k tomu napísať krátky report.

Herný deň 54 je zároveň posledným dňom objavovania miest Veľkej Británie. Deň začína rannou nakládkou ryže v Cardiffe a smerujem naprieč južným Anglickom po diaľnici M4 do prístavného mesta Dover.

Cesta odsýpala bez väčších problémov a tak som po piatich hodinách dorazil do posledného neobjaveného mesta Dover, kde ma uvítala celkom slušná zápcha.

Po zacúvaní na vykládku mením kontajner s ryžou za ADR kontajner s naftou do francúzskeho Calais. Na cestu využijem trajekt.

Cesta opäť pokračuje bez problémov, akurát si po vykládke v Calais musím po dlhom jazdení v Anglicku opäť zvyknúť na pravostrannú premávku.

V Calais dorazím na vykládku za pár minút, akurát sa zase musím drbať s cúvaním na úžasné miesto vykládky medzi rohom budovy a odstaveným návesom.

Nakoľko vďaka prestávke na trajekte mi ostáva ešte slušná porcia hodín do povinnej prestávky, nakladám ešte kontajner s olejovými filtrami do Paríža a vyrážam na slnkom zaliatu podvečernú diaľnicu. Po ceste obieham kolegu tiež na Scanii a pár kilometrov pred zjazdom z diaľnice prechádzam okolo parížskeho letiska Charles de Gaulle.

Po vykládke v odľahlejšej časti Paríža v priemyselnej zóne som našiel parking na dvore predajcu Renaultu. Síce tam nič nekúpim, ale aspoň absolvujem povinný odpočinok a dám zoservisovať svoj truck.

Najbližšie by som sa chcel vybrať smerom na severozápad Nemecka – najlepšie asi do Hamburgu, nakoľko je to jedno z mojich srdcových miest. Avšak uvidíme kedy čas dovolí opäť zasadnúť do virtuálnej kabíny.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *